Изгоре плевна во Богомила

Објавено на 29 мај, 2020 во 15:15

pozar fin

29.05.2020
Објектот во сопственост на шеесет и две годишниот М.В. се запалил вчеравечер околу 20.30 часот. Тогаш сопственикот пријавил во полиција дека гори неговата плевна.

Во пожарот изгореле околу 400 кг. сено и дел од кровната конструкција.

– Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Велес и локалното население, а повредени лица нем, рече портпаролот Верољуб Додевски.

Увид на местото извршила екипа од СВР Велес./С.А

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.