ilija isceznat 4

06.04.2021

Вистинска мистерија е исчезнувањето на младиот Илија Лазаревиќ од Демир Капија, на кој му се губи секаква трага од 02. април, откако тоа попладне излегол од својот дом.

demirkapija4

15.02.2021

Симболично, но достојно, со почитување на сите здравствени протоколи, вчера во Демир Капија беше одбележан празникот на лозарите и винарите Св. Трифун. Покрај снежното време и големиот студ се изврши традиционалното закројување, a беа доделени и наградите за победниците на натпреварот за најдобро домашно вино и домашна ракија.

patarina 10 1068x801

18.01.2021

На автопатот Демир Капија-Неготино, вчера, на 17.01.2021 во 13.20 часот, кај наплатната станица Демир Капија, товарно возило удрило во кабина за наплата на патарина, по што истото го напуштило местото на незгодата.

104198353 118823686521187 5557961775563738108 o

11.01.2021

На 08.01.2021 год. во 20.30 часот К.К. (32), во ОВР – Неготино пријавил дека во куќата на неговиот вујко во Демир Капија на ул.„Партизанска“ по кратка расправија настанала тепачка помеѓу него и Г.Ѓ.(52) од една страна и Л.Ѓ.(25) и А.Н.(28) од друга страна. За ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

reka

28.12.2020

Утрово е пронајдено  телото на мажот што вчера исчезна во Дренска река, демиркаписко, за редакцијата на Дума.мк потврди, портпаролот на СВР- Велес, Верољуб Додевски. Тој рече дека полицијата заедно со Јавен обвинител, во моментов вршат увид на местото на настанот.

kola

27.12.2020

Во ОВР - Неготино вечерва е пријавено дека маж исчезнал додека со џип се обидувал да помине надојдена река во демиркаписко Дрен, а по него во моментов трагаат над 20 полициски службеници, потврди за редакцијата на Дума.мк, Верољуб Додевски, портпарол на СВР-Велес.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново