Дваесет и едно годишен Демиркапиец се обидел да силува малолетна девојка

Објавено на 9 октомври, 2020 во 16:45

policiskokombe fin

9.10.2020

Случката во Полициска станица Неготино ја пријавила мајката на малолетничката, вчера попладне, околу 17 часот.

Четириесет и три годишната жена од Демир Капија пријавила дека околу 15.30 часот Д.Д.(21) од Демир Капија се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка и ја допирал по телото.

-Бил извршен увид на местото на настанот, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски./С.А

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.