Еден физички напад и казни за граѓани кои не носат маска

Објавено на 14 мај, 2021 во 13:16

Во Полициска станица Кавадарци, деветнаесет годишниот С.А од село Трстеник, кавадаречко пријавел дека бил физички нападнат од 41 годишниот И.Ѓ. Тепачката се случила, вчера, околу 02:00 часот на улица „Гоце Делчев“ во Росоман.

Во изминатото деноноќие, за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита евидентирани се 27 граѓани. Од нив 15 во Велес и по  шест во Кавадарци и Неготино.

За непочитување на полицискиот час, полициските службеници немаат евидентирани ниту еден случај.  

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.