Кај велешанец пронајден хероин

Објавено на 9 јануари, 2023 во 15:03
Фото: Архива на Дума.мк

Од Сектор за внатрешни работи Велес соопштија дека четириесет и едно годишниот велешанец А.П, вчера, во 09:30 часот наутро, бил лишен од слобода од страна на полициски службеници бидејќи кај него бил пронајден и одземен хероин.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.