Млада жена пронајдена мртва во својот дом во Кавадарци

Објавено на 23 април, 2021 во 13:05

policiski kavadarci

23.04.2021

Вчера, во 17.20 часот во Полициска станица – Кавадарци било пријавено дека во својот дом, на ул.„Вардарска“ во Кавадарци била пронајдена почината Д.В.(41).

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош – Кавадарци. Извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР – Велес.

Мите Јаначков

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.