Нема тешко повредени во сообраќајната незгода кај велешка „Порцеланка“ (видео)

Објавено на 5 јануари, 2023 во 14:33
Фото: Местото на незгодата

Сите дванаесет повредени граѓани, од кои две се деца на возраст од 3 и 4 години, се прегледани, на нив е интервенирано и се згрижени на Хирушкото Одделение во велешка болница.

Според изјавата на др Ванчо Граматов најголем дел од нив се здобиле со нагмеченици по телото. Сепак тие денеска ќе останат на медицинско набљудување од страна на здравствените работници на Хиришуко одделение во велешка болница.

Повеќе детали за состојбата на повредените од видео изјавата на др Граматов.

Изјава: Др Ванчо Граматов

Убавка Јаневска

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.