Осум месеци казна затвор за кавадарчанецот што се закануваше на градоначалникот

Објавено на 22 септември, 2022 во 18:10
Фото: Основен суд Кавадарци

„Основен суд Кавадарци, денес,22 септември 2022 година, по одржаната главна јавна и усна расправа по Кривичниот предмет К.бр.191/22 спрема обвинетиот З.Б. од Кавадарци за кривично дело „Загрозување на сигурноста“ од член 144 став 4 од КЗ, донесе пресуда со која обвинетиот го огласи за виновен и му изрече казна затвор во траење од 8 месеци ,“ информираат од Основен суд Кавадарци.

Ангел Данов

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.