Повторно еден ковид пациент хоспитализиран во велешка болница

Објавено на 16 јуни, 2022 во 13:13

Во ЈЗУ Општа болница Велес повторно е хоспитализиран само еден пациент позитивен на корона вирусот. Од велешка болница соопштија дека пациентот се лекува на Инфективно одделение и во моментов е на кислородна поддршка.

На Инфективно одделение, исто така, примени се четворица пациенти коишто се негативни на Ковд-19 и се лекуваат од други инфективни болести.

Во моментов има 41 слободни болнички кревети.

Во изминатите 24 часа примени  е еден пациент.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.