Се вози брзо, полицијата продолжува да пишува казни

Објавено на 15 јули, 2021 во 14:31

На подрачјето  на Сектор за внатрешни работи Велес, во текот на вчерашниот ден, 14 јули, oд 08:00 до 12:00 часот, била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната.

 Во текот на четири часовната акциска контрола, полициските службеници евидентирале вкупно 14 прекршоци. Од нив пет во Велес, седум во Кавадарци и два во Неготино.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.