Кривична за силувач на жена со пречки во развојот!

Објавено на 11 април, 2013 во 13:54

Педесет и четири годишниот В.Г од Велес лани во повеќе наврати намамувал во својот дом жена со пречки во развојот и  ја силувал. Жртва на силувачот била 25 годишна велешанка.

Велешката полиција денеска поднесе кривична пријава против В.Г за сторено кривично дело „обљуба врз немоќно лице“.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.