Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

bolnicavelesoddron fin

26.10.2020

Починатиот маж е од село Богомила, во Општина Чашка. Тој почина утрово во 8:30 часот откако на одделението се лекувал четири дена. Тој бил хронично болен и се лекувал од покачен крвен притисок. Станува збор за свештеник на МПЦ.

Починатиот пациент е 24 жртва на вирусот во велешко и 10 починат во изминатата недела.

Во моментов, според портпаролката на јавната здравствена институција др Весна Николовска Неделкова, на инфективното одделение се лекуваат вкупно 41 пациент, од кои 32 се позитивни на коронавирус, за 9 што се водат за сомнителни се чекаат реаултати од земен брис и 15 пациенти се на кислородна поддршка.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново