Во велешка болница еден пациент позитивен на Ковид-19

Објавено на 2 јуни, 2022 во 10:20

Во ЈЗУ Општа болница Велес хоспитализиран е еден ковид пациенти.

-Пациентот којшто е позитивен на Ковид – 19 е на кислородна поддршка, соопштија од велешка болница.

Во болница на Инфективно одделение слободни се 44 болнички кревети.

Во моментов на Интерно одделение нема сомнителни и пост ковид пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.