Во велешка болница нема примено нови ковид пациенти

Објавено на 31 мај, 2021 во 12:32
Општа болница Велес

На двете одделенија вкупно се хоспитализирани 11 ковид пациенти. Од нив шест се потврдени позитивни, тројца сомнителни и двајца со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На Инфективно одделение се лекуваат шест и на Интерно одделение пет ковид пациенти.

На кислородна поддршка се тројца пациенти, соопшти потпаролката д-р Елеонора Јованова.

Од велешката болница испишан е еден пациент како оздравен со еден негативен тест.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.