Во велешката болница се лекуваат шест ковид пациенти

Објавено на 2 јуни, 2021 во 10:47
Општа болница Велес

Од нив двајца се потврдени позитивни и четворица се со негативен тест но задржани на болничко лекување.

На кислородна поддршка се двајца пациенти, соопшти потпаролката Д-р Елеонора Јованова.

На Инфективно одделение и на Интерно одделение се лекуваат по тројца ковид пациенти.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.