Жена физички го нападнала сопругот и нивното малолетно дете во Чашка

Објавено на 20 јануари, 2023 во 10:08
Фото: СВР Велес

Дваесет и три годишната А.Ц од велешко село со престој во Чашка, вчерва, од страна на полициски службеници од Полициско одделение Чашка била лишена од слобода.

-Таа по претходна вербална расправија со нејзиниот невенчан сопруг, физички го нападнала него и
нивното малолетно дете, пишува во дневниот билтен на Сектор за внатрешни работи Велес.

Оттаму додаваат дека по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.