Дневна курсна листа на НБРСМ: Колку денари добивате за евро, долар, фунта

Објавено на 27 август, 2021 во 09:36

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а американскиот долар чини 52.2606 денари. Британската фунта изнесува 71.7394 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.