Дубаи исчезна во секунда: Огромна песочна бура го зафати градот (видео)

Објавено на 17 август, 2022 во 14:17

Пред неколку дена Дубаи го зафати голема песочна бура.

Националните власти издадоа предупредувања поради новонастанатата ситуација.

Луѓето се повикани да носат маски надвор или да останат дома доколку можат.

Полицијата повика на внимателност во сообраќајот, а неколку авиони се пренасочени.

На социјалните мрежи се појави видео кое ја покажува моќта на природата.

На видеото се гледа бура која доаѓа од далечина, а потоа одеднаш градот исчезнува во прашината.

Во еден момент се чинеше како песочната бура да го „проголта“ целиот град.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.