Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 27 септември, 2021 во 09:34

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6948 денари, а американскиот долар чини 52.651 денари. Британската фунта изнесува 71.9893 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.