Курсна листа на НБРСМ: 8.12.2022

Објавено на 8 декември, 2022 во 09:37

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6748 денари, а на американскиот долар 58.5761 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.3746 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.