Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 11 август, 2022 во 09:26

Според курсната листа на НБРСМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.4950 денари, а американскиот долар чини 59.9834 денари. Британската фунта изнесува 72.6805 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.