Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 17 ноември, 2022 во 09:27

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денес изнесува 61.6950 денари, а на американскиот долар 59.2537 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.5427 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.