Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 22 ноември, 2022 во 09:26

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а американскиот долари 60.2139 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.0854 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.