Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 5 декември, 2022 во 09:40

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6944 денари, а на американскиот долар 58.5447 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 71.8546 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.