Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 7 декември, 2022 во 09:29

Средниот курс на еврото е 61.6950 денари, на американскиот долар е 58.6677, а на британската фунта е 71.5968.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.