Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 9 декември, 2022 во 09:45

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македонија средниот курс на еврото изнесува 61.6748 денари, а на американскиот долар 58.5761 денари, а на британската фунта 71.3746 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.