Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 13 декември, 2022 во 09:30

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македониј за 13.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6950 денари, на американскиот долар 58.4122 денари, а на британската фунта 71.7300 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.