Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 15 декември, 2022 во 09:53

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македонија за 15.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6688 денари, на американскиот долар 57.9104 денари, а на британската фунта 71.6080 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.