Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 16 декември, 2022 во 09:35

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македонија за 16.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6830 денари, на американскиот долар 58.0765 денари, а на британската фунта 71.5663 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.