Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 20 декември, 2022 во 09:43

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македониј за 20.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6396 денари, на американскиот долар 58.1615 денари, а на британската фунта 70.7525 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.