Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 21 декември, 2022 во 09:29

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македониј за 21.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6362 денари, на американскиот долар 58.1528 денари, а на британската фунта 70.4172 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.