Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 22 декември, 2022 во 09:46

Според курсната листа на Народната банка на Република Северна Македониј за 22.12.2022 средниот курс на еврото изнесува 61.6053 денари, на американскиот долар 57.9215 денари, а на британската фунта 70.2856 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.