Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 23 февруари, 2023 во 09:41

Според курсната листа на НБРСМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а на американскиот долар 57.9622 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.1478 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.