Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 28 февруари, 2023 во 09:22

Според курсната листа на НБРСМ, средниот курс на еврото денеска изнесува 61.6950 денари, а на американскиот долар 58.4565 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 70.0522 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.