Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 23 март, 2023 во 09:27

Според курсната листа на НБРСМ средниот курс на еврото денес изнесува 61.6976 денари, а на американскиот долар 57.2069 денари. Средниот курс на британската фунта изнесува 79.1667 денари.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.