Курсна листа на НБРСМ: Колку чини евро, долар, фунта?

Објавено на 12 ноември, 2021 во 09:27

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6990 денари, а американскиот долар чини 53.2835 денари. Британската фунта изнесува 72.1795 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.