Курсна листа на НБРСМ:Колку денеска ќе добиете евра,долари, фунти…за денари?

Објавено на 2 септември, 2021 во 09:28

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.4951 денари, а американскиот долар чини 52.0395 денари. Британската фунта изнесува 71.6225 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.