Се либерализира пазарот за регистрирање на интернет домени!

Објавено на 13 ноември, 2012 во 09:38

Со Македонската академска истражувачка мрежа Марнет во иднина сите заинтересирани компании ќе можат да склучат договори за продажба на интернет домени.

 

На овој начин Македонија го либерализира пазарот.

Во Скопје, во вторник, повеќе информации за пошироката јавност ќе презентираат министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски и директорот на Марнет, Сашо Димитријовски.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.