Променливо облачно со сончеви периоди!

Објавено на 17 ноември, 2012 во 08:53

Ова е временската прогноза за сабота во Македонија. Синоптичарите соопштија дека во котлините ќе има појава на слаба магла и ниска облачност.

 

Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Температурата во Македонија ќе се движи од 9 до 18 степени.

Во Скопје температура ке се искачи до 15 степени

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.