Претежно сончево време!

Објавено на 25 декември, 2012 во 08:53

Магла во котлините и слаб југозападен ветар.

 

Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје слично време. Утринската температура ќе е спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до осум степени.

Во среда кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и во вечерните часови како и во четврток ќе има повремени врнежи од дожд особено во западните делови. Температура ќе има тенденција на благо опаѓање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.