Три лица на аеродромот во Скопје сакале да излезат од земјава со лажни ПЦР-тестови

Објавено на 19 април, 2021 во 10:52

psr

19.04.2021

Скопското обвинителство соопшти дека поднело обвинение против три лица за фалсификување на ПЦР тестови.

На Меѓународниот аеродром Скопје, обвинетите употребиле лажни ПЦР тестови за коронавирус.

„Иако знаеле дека не се тестирале во наведените лаборатории, при обид да ја напуштат државата со авионски лет од Скопје, тие ги презентирале потврдите како вистинити, но биле откриени од овластени службени лица“, велат од Обвинителството.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.