Во последното деноноќие 22 лица го прекршиле полицискиот час и 537 не носеле маска

Објавено на 19 април, 2021 во 11:08

14062017131838 web mvr logo

19.04.2021

Од 20.00 часот до 05.00 часот констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење за време на полициски час.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

                                                     

Стефани Манева

 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.