Наградени успешните охридски приказни (фото и видео)

Објавено на 28 јануари, 2023 во 14:02
Фото: Охридњуз

На свеченост што се одржа во „Кадмо бар“, вчера вечер, првиот информативен интернет портал во Охрид „оhridnews.com“, по деветти пат ја промовираше Годишната ревија на настани во која се поместени најзначајните настани и  успешните охридски приказни кои ја одбележаа годината што изминува.

Оваа година наградени беа АСП ПАК, Народен театар, ОЕМУЦ Св. Наум Охридски и Марко Пејчиновски. како пример и мотив за заедницата.

„Тие се позитивен пример и поттик за останатите да станат подобри во тоа што го прават и да го дадат најдоброто од себе. Само на ваков начи, со истакнување на вредности, кои се препознаени и ценети во областите во кои делуваат, можеме да ја направиме нашата заедница подобра, поуспешна, затоа што успехот на секој Охриѓанец е и успех на Охрид,“ рече главниот и одговорен уредник на Охридњуз Горан Момироски.

Новинарскиот текст во целост прочитајте го на Охрид њуз.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.