Наутро студено, по одделни котлини магла

Објавено на 21 декември, 2022 во 09:21

Наутро студено, по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб југоисточен ветер.

И во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност, каде и дневните температури ќе се задржат пониски. За време на викендот температурите ќе бидат во пораст за неколку степени.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.