НБРСМ: Курсна листа за денешниот ден

Објавено на 30 декември, 2021 во 10:22

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска изнесува 61.6091 денари, а американскиот долар чини 54.5069 денари. Британската фунта изнесува 73.2395 денари.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.