Променливо облачно време, за викенд дожд

Објавено на 6 декември, 2022 во 09:25

Времето денеска наутро наместа со појава на магла, во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во текот на оваа седмица ќе се задржи променливо облачно време, наутро наместа со појава на магла. Ќе дува претежно јужен ветер, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни. За време на викендот се очекуваат врнежи од дожд.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.