САД ни донираат АБХО опрема за деконтаминација

Објавено на 28 јуни, 2021 во 10:03

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и американската амбасадорка Кејт Мари Брнз, денеска во касарната Чојлија кај Петровец ќе присуствуваат на примопредавањето на АБХО опрема за деконтаминација, донација од САД.

Опремата е донирана во рамки на програмата три-три-три, на САД и се состои од два система за масовна деконтаминација, два система за деконтаминација и две возила за транспорт на овие системи, кои ќе пристигнуваат во фази.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.