Сончево и релативно топло време

Објавено на 25 октомври, 2022 во 09:13

Сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Сончево со мала до умерена локална облачност и релативно топло. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла . Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Продолжува периодот на претежно сончево и релативно топло време за овој период од годината. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска слаба магла.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.