Сончево и топло со слаб ветер

Објавено на 17 октомври, 2022 во 09:13

Сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 8, а максималната ќе достигне од 18 до 24 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со студени утра и релативно топло преку денот. Утринската температура наместа ќе се спушта под нулата. Во четврток ќе дува засилен северен ветер а дневната температура ќе биде во опаѓање.

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.