Сончево со мала до умерена облачност

Објавено на 23 декември, 2022 во 09:20

Претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Во следните денови продолжува периодот на стабилно време. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. По одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност поради што ќе се задржи постудено.

Дума.мк

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.